Powszechnie znana firma z pomarańczowym logo znacznie się rozrasta. Już dziś może cieszyć się sukcesem w naszym kraju, ale to nie koniec. Orange wraz ze swoim światłowodem pragnie wspiąć się jeszcze wyżej i poszerzyć swoje horyzonty. Dzięki podpisaniu umowy z firmą Nexera, otrzymuje zgodę na korzystanie z niezawodnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To natomiast pozwoli firmie Orange na dotarcie do wszystkich klientów i dostarczenie im najwyższej jakości usług. Wraz z rosnącą liczbą klientów, chętnie wybierającą nową technologię FTTH (światłowód), rośnie również ilość jego węzłów.

Wysokie ambicje Orange

Orange postawiło sobie dość ambitne zadanie do wykonania. Do roku 2020 planują wciągnąć w swój światłowodowy zasięg aż 5 milionów domów i biurowców. Są przekonani o niezawodności swojego pomysłu, a dzięki nowoczesnej infrastrukturze będą mogli świadczyć swoje usługi w najwyższej jakości. Między 2016 a 2020 rokiem, zostało przeznaczone na te działania aż 4 miliardy złotych. Pierwszym krokiem, aby ukończyć swój cel, było między innymi podpisanie umowy z Nexera. Na dzień dzisiejszy szerokim założeniem firmy Orange będzie zaoferowanie usług w pakietach. Jest to bardzo korzystne zarówno od strony Klienta jak i dostawcy. Bowiem operator zarabiać będzie nie tylko na jednej usłudze, jak na przykład w przypadku oferowania jedynie usługi internetowej, a odbiorca zmniejszy ponoszone opłaty korzystając z usług jednego dostawcy.

Dlaczego właśnie światłowód?

Światłowód to niepodważalnie najlepszej jakości sieć internetowa. Bardzo prosty w obsłudze i równie niezawodny w działaniu. Zastosowany po raz pierwszy w 1965 roku, od razu dostał tytuł niezawodnego sposobu przesyłania informacji. Jego praktyczna szybkość uzależniona jest przede wszystkim od odległości nadajnika od odbiornika. Podczas badań, jego rekordowa prędkość, wyniosła 1 Pbit/s w odległości 50km. To znacznie lepsze wyniki w porównaniu do innych mediów. To pierwsza z jego zalet. Warto zwrócić uwagę również na małe straty. Daję to odwzorowanie podczas przesyłania sygnałów, bowiem nie są one wrażliwe na zakłócenia a co się z tym wiążę na różnego rodzaju, tradycyjne przechwytywanie.

Kto dołączy do zasięgu Orange światłowód?

Z końcem roku możność korzystania ze światłowodu dotrze do wielu obywateli. Skorzystają z niego zarówno mieszkańcy województwa kieleckiego i warmińsko-mazurskiego jak i kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. Pierwszego zaszczytu zaś dostąpią powiaty olsztyński, sieradzki, bydgosko-toruński, kielecki oraz elbląski. Większość z mieszkańców, to Ci zamieszkujący podmiejskie tereny lub wolnostojące domy.

To dzięki POPC, Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa, firma Nexera wzięła udział w konkursie. Wygrywając konkurs, którego założeniem było upowszechnienie szybkiego Internetu w Polsce, światłowód otrzyma aż 13 określonych wcześniej obszarów, którym będzie oferował swoje usługi. Do roku 2020 firma Nexera ma obdarzyć szybkim światłowodem około 450 tysięcy gospodarstw. Warto wspomnieć, że aż na połowę z nich zostały przeznaczone unijne dotację.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]