Telefon to dziś jedno z podstawowych narzędzi pracy, nie ma mowy by mógł zawieść. Oczywiście jako przedsiębiorcy stoimy przed sporym wyborem różnych opcji, nie tylko w kwestii abonament- karta, ale i odpowiedniego smartfona, dodatkowych opcji, etc. Co w kwestii oferty dla firm oferuje nam sieć nju mobile?

Czy nju mobile ma w ogóle ofertę dla przedsiębiorców?

Nju mobile nie ma swojej oferty firmowej, nie wystawia faktur dla firm. Sieć skupiła się jedynie na opcjach abonamentowych solo i dla par i nie ma obecnie wiele do zaoferowania firmom. A szkoda, bo jako “młodzieżowy” operator mogłaby mieć coś ciekawego do zaproponowania np. startupom.

Co więc zrobić, jeśli jesteśmy nową firmą i nie chcemy wiązać się długą umową z żadnym operatorem komórkowym, a szukamy dogodnej oferty na usługi telefonii? Jeśli chcemy znaleźć coś bez umowy, próżno szukać dobrych ofert w Orange i w jego submarce nju mobile próżno szukać także czegoś odpowiadającego naszym wymaganiom w Playu. Operatorem, z którym można zawiązać umowę może być Plus oraz jego submarka Plush. Plus przyciąga swoich klientów tym, iż daje im więcej i więcej w zależności od czasu jaki są klientami tejże sieci. Jako firma możemy więc na wstępie wybrać sobie opcję za 25 zł, w czym dostaniemy nielimitowane rozmowy i SMSy oraz 10 GB internetu, a transfer danych z miesiąca na miesiąc będzie rósł- po roku czasu korzystania z usług firmowych tego operatora mamy 6 GB internetu więcej, a po 2 latach nawet 10 GB więcej. Wierność jednemu operatorowi bardzo się więc opłaca, a sama opłata podstawowa nie jest duża, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy jesteśmy jednoosobową działalnością czy nowym startupem. Całą ofertę możemy wybrać kilkoma kliknięciami na stronie operatora- na formularzu wybieramy opcję zakupu oferty na firmę oraz wybieramy swój tym działalności gospodarczej. Możemy wybrać jednoosobową działalność, spółkę akcyjną, jawną czy komandytową.  Dużą zaletą jest to, iż umowę zawieramy na czas nieokreślony i mamy 1 miesiąc na jej wypowiedzenie w razie konieczności.

Innymi operatorami, którzy mają dość zgrabne oferty dla niedużych firm i wystawiają faktury są min. operatorzy wirtualni, tacy jak np. Virgin Mobile. Operator ten posiada dla firm 3 różne plany (19, 29 i 39 zł) – umowę można zawiązać na 24 miesiące lub na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W formularzu do zamówienia także określamy, iż jesteśmy klientem biznesowym i zamawiamy numer na firmę. Ale Virgin Mobile to nie tylko tania oferta abonamentowa dla firm, ale także oferta na kartę dla klientów biznesowych. Za 25 zł mamy minuty i SMSy bez limitu, a dodatkowo 15 GB internetu- brzmi super.

Inną ofertą sieci wirtualnej dla firm jest oferta operatora Mobile Vikings- jak więc widać wiele niewielkich sieci przyciąga do siebie klientów biznesowych- dlaczego nie robi tego nju mobile, nie wiadomo. Ale wracając do Mobile Vikings- wybierając ofertę zaznaczamy, iż numer rejestrujemy na firmę i wybieramy jeden z interesujących nas pakietów. Ciekawą opcją jest np. oferta no limit za 39 zł, w ramach której mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy, a także 25 GB internetu- środki na naszej karcie pozostają ważne przez 365 dni.

Swoją biznesową ofertę ma także operator Lajt Mobile- opcje mamy tutaj dwie:

– za 14,99 zł/ msc mamy nielimitowane połączenia i SMSy,

– za 29,99 zł/ msc mamy nielimitowane rozmowy i SMSy, a dodatkowo 10 GB internetu.

Im więcej kart firmowych zarejestrujemy, tym więcej bonusów zbierzemy- bardzo zmyślne i bardzo wygodne. W lajt możemy mieć np. 3 karty sim już za 69,99 zł, a w tym wszystko bez limitu oraz 30 GB internetu.

Jak więc widać propozycji jest całkiem sporo. Jeśli dopiero startujemy z własną firmą i jesteśmy na tzw. dorobku, warto wybrać jedną z opisanych powyżej tanich opcji Vergin Mobile, Lajt Mobile, Plusha czy Vikings. Nie uwiążemy się siermiężną umową abonamentową, a za nieduże pieniądze zyskamy całkiem sporo na start.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]