T-mobile, operator komórkowy, poprzez to, że posiada cały wachlarz ofert abonamentowych oraz współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku producentami telefonów komórkowych, pozwala nam wręcz idealnie dostosować ofertę do wybranego przez nas telefonu komórkowego.

Producenci

T-mobile posiada w swojej ofercie wiele różnych telefonów. Mamy możliwość wyboru wśród takich producentów jak: Huawei, Samsung, Apple, Sony, LG, Xiaomi, Motorola, HTC, Maxcom, Nokia, Lenovo, Alcatel, HAMMER, myPhone. Moe więc idealnie dopasować interesujący nas telefon pod siebie i swoje potrzeby.

Jak wybrać telefon?

Smartfony skutecznie wyparły z klasyczne telefony komórkowe, są to urządzenia, z których korzysta praktycznie każdy i regularnie wymienia na nowocześniejszy model. Liczba oferowanych przez nie funkcji sprawiła, że stały się one wręcz niezbędnym urządzeniem zarówno do komunikacji, jak i do pracy oraz rozrywki. Niełatwo obecnie wybrać model, który spełni nasze wymagania. Pozornie smartfony są do siebie bardzo podobne, należy jednak zwróć uwagę na ich parametry techniczne, które będą miały przełożenie na wygodę użytkowania. Na początek powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego telefon ma nam służyć – do rozrywki czy pracy. Istotne szczegóły na które powinniśmy zwrócić uwagę to: bateria – można przyjąć, że dobra bateria ma pojemność około 4000 mAh lub więcej. Tutaj zasada jest bardzo prosta – im więcej “mAh”, tym lepiej; obudowa – tańsze telefony mają zazwyczaj obudowę z plastiku, często pokrytego warstwą lakieru, są one lekkie i nie wyginają się przy mocniejszych uderzeniach, lakier jednak może wykazywać słabą odpornością na zarysowania.

Niektóre smartfony mają obudowy metalowe, te mogą wginać się przy uderzeniach, lecz są bardziej odporne na pęknięcia; wodoszczelność i pyłoszczelność – jeśli jest to cecha, na której nam zależy, warto sprawdzić, czy smartfon spełnia standard IP67 lub nawet IP68, jeśli tak prawdopodobieństwo zamoknięcia telefonu po przypadkowym rozlaniu na niego wody lub wpadnięciu do umywalki jest bardzo małe; wyświetlacz – najczęściej stosowane wyświetlacze HD to (720×1280 px) lub Full HD (FHD 1080×1920 px). Dobry smartfon powinien mieć ekran Full HD lub nawet Full HD+. Obecnie również panuje trend na proporcje wyświetlacza 18:9; dual SIM – na tą opcję powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli mamy dwie karty sim; LTE – jest to szybka łączność komórkowa, obecnie jest to podstawa w każdym dobrym telefonie; aparat – w smartfonach coraz popularniejszy jest trend na zastosowanie podwójnych aparatów tylnych, jeden szerokokątny, a drugi przybliżający obraz, czasami stosuje się też aparaty monochromatyczne; pamięć RAM – pamięć operacyjna, która jest bardzo ważna w każdym telefonie, im jej więcej tym lepiej; system operacyjny – powinien być przynajmniej Android 7.0/7.1, a najlepiej 8.0/8.1. Inne przydatne funkcje w telefonie to: czytnik linii papilarnych, dysk internetowy (tak zwana chmura), tryb pomniejszonego ekranu, tryb podzielonego ekranu, szyfrowanie danych. Pomimo wszystko, powinniśmy jednak pamiętać, że smartfon powinniśmy przede wszystkim dopierać pod siebie, a nie do panujących trendów.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]